במה שונה הפקת אירועים בטבע מהפקת אירוע במתחם סגור או אולם? כמעט בכל: באווירה, בנוף שמסביב וגם בנוחות הפקת האירוע. ישנם צדדים רבים להפקת אירועים בטבע, ויהיו מי שישמחו לעזור לכם להרים אירוע כזה.
 
כולנו רוצים חתונה במקום היפה ביותר: ביער או לחוף ים כחול, על חול לבן ורך... רוצים בר מצווה בפארק הרפתקאות או על ראשו של הר.
 
אבל? חלומות לחוד ומציאות לחוד. היערות הם ברובם ציבוריים, ולא ניתן לתחום אותם ולהגביל אליהם כניסת אחרים, אלא באישור מיוחד. החופים גם הם רכוש הכלל ומלבד כמה חופים פרטיים, ברובם אין לערוך אירועים פרטיים. 
 

מה בכל זאת אפשר לעשות?

 
למי שרוצה לקיים או להפיק אירוע בטבע ולא בחוף ים פרטי, פתוחה האפשרות לפנות לקבלת אישור לעריכת אירוע ביערות הקרן הקיימת לישראל. הקק"ל מאפשרים להפיק אירועים פרטיים כל עוד אלה לא פוגעים בערכי הטבע, במבלים אחרים או שכרוכה בקיומם הקמת רעש שיכול לגרום נזק לבעלי החיים.
 
אם החלטתם ללכת לכיוון הזה, כדאי שתפנו למפיק אירועים שזו ההתמחות שלו – הפקת אירועים בטבע. המפיק ידאג לדברים הבאים (בין השאר):
 
 • קונספט לאירוע – לא סתם החלטתם על הפקת אירוע בטבע. אתם רוצים לנצל את האווירה בצורה הטובה והיפה ביותר. מפיק האירוע הוא זה שאמור לבוא עם רעיון וקונספט שינצל בצורה הטובה ביותר את התפאורה הטבעית שיכול הטבע לספק לאירוע.
   
 • אביזרים ומתקנים להפקת אירוע בטבע - היער יכול לתת רק מה שיש לו. בניגוד לאולם אירועים או לגן אירועים מסודר, כאן תצטרכו לדאוג בעצמכם או בעזרת מפיק האירועים לשרותים ניידים, לפינוי אשפה ולגנרטורים – בטיחותיים – לייצור חשמל לאירוע. אסור כמובן לשכוח את כל נושא הכסאות והשולחנות, המפות וכלי האוכל, שבאולמות וגני האירועים הם חלק מהמקום עצמו. 
   
 • בהפקת אירועים בטבע, לא חייבים ללכת רק על שולחנות וכסאות סטנדרטיים: אפשר בהחלט לשלב פינות "זולה" ומזרונים או שרפרפים ושולחנות נמוכים, במיוחד אם מגיעים לאירוע צעירים רבים. אפשר להניח מחצלות על השטח – מתחת לשולחנות או למזרונים, כדי לעשות את הכל נח וצבעוני יותר. 
   
 • קישוטים להפקת אירועים בשטח: כאן, השמיים הם באמת הגבול. אפשר לקשט את האירוע בבלונים או בדגלונים, בסרטים רחבים וצרים ובשלל אמצעים ואביזרים אחרים. תאורה טובה יכולה להעניק אווירה נפלאה ולשנות מן היסוד את הפקת האירוע, מראה היער או פינת הטבע שלכם. כיום אפשר להשתמש בשרשרות לדים שתולים על העצים סביב החופה או מתחם האירוע. 
   
 • גם בתחום האטרקציות יש הרבה מה להציע בהפקת אירועים בטבע: חברות הפקת אירועים ואטרקציות מציעות לא רק מתנפחים שונים, אלא אפילו מתקני סנפלינג ניידים, קירות טיפוס מתקפלים ואומגות שאותן ניתן לחבר לעצים וליצור פארק הרפתקאות של ממש, ליום אחד – יום האירוע.