אם אתם חשים עייפות או חוסר ריכוז במהלך היום, כנראה שאתם לא ישנים טוב בלילה ולא נהנים משינה איכותית. לכן, הגיע הזמן לבדוק האם אתם צריכים להחליף את המזרון שאתם ישנים עליו. המזרון משפיע מאוד על בריאותכם, אז חשוב להשקיע מאוד בבחירתו, שיהיה איכותי ומחברה מקצועית ואמינה. עשינו לכם סדר עם כל השלבים החשובים לבחירת המזרון המושלם.

 


 

בחירת מזרון

השינה חשובה מאוד לתפקוד תקין ובריא במהלך היום, ולמזרון יש תפקיד מרכזי באיכות השינה שלכם. לעיתים, אתם לא שמים לב לכך שהמזרון כבר ישן ולא מעניק את התמיכה הנכונה לגופכם, או שהוא אינו מתאים לצרכים האישיים שלכם. במידה ואתם חשים כאבי גב או צוואר, זה סימן לכן שאולי אתם צריכים להחליף את המזרון. במקרה זה, איכות השינה שלכם תרד, וזה ישפיע על האנרגיות ומצב הרוח במהלך היום. מומלץ לא להקל ראש ולהשקיע במזרון חדש ואיכותי, שכן הוא ישפר את איכות חייכם.

 

איך לבחור מזרן

(צילום: ShutterStock)
 

 

איך יודעים שהגיע הזמן להחליף מזרון?

במידה ואתם חשים בכאבי גב או צוואר, ומתקשים להירדם בלילה, ייתכן שהמזרון שלכם כבר ישן ואתם צריכים להחליפו. מומלץ להחליף את המזרון לאחר 10-15 שנים בממוצע. לרוב, לאחר מספר שנים אלו, המזרון כבר די שחוק ולא מעניק לכם את המענה האידיאלי.  לעיתים עדיף להחליפו לאחר 8-9 שנים, במיוחד אם עברתם את גיל 40, כלל שמתבגרים הגוף זקוק לתמיכה יותר חזקה.

כמו כן, קיימים מקרים בהם מזרונים יחסית חדשים לא מספיק איכותיים, ולא מעניקים לכם את איכות השינה שאתם זקוקים לה. שימו לב האם המזרון שוקע, או ששאתם שומעים רעשי חריקה - סימנים אלו יכולים להעיד על מזרון ישן או לא תקין.
 

איך לבחור מזרן אורתופדי

(צילום: ShutterStock)
 

 

שלבים בבחירת מזרון
 

 • יצרן - מומלץ לרכוש את המזרון מחברה מוכרת ואמינה שתוכלו לסמוך עליה, כדי שהמזרון יהיה איכותי. בנוסף, האחריות שהחברה אמורה לתת לכם היא לפחות ל-10 שנים. כמו כן, בקשו לראות את דגם המזרון, ולברר בדיוק ממה הוא מורכב. במידה ואתם מעוניינים לבצע רכישה באינטרנט, קראו את כל הפרטים הנחוצים.
   
 • גובה המזרון - חשוב מאוד לבדוק את גובה המזרון, לכן כדאי למדוד מראש את הגובה הרצוי, לפי המיטה והמזרון הנוכחי שלכם, או לפי המיטה החדשה שתרכשו.
  מזרון גבוה מידי יכול להקשות על העלייה למיטה, ועם מזרון נמוך מידי יכול להיות לכם קשה לקום. במידה והמזרון יחסית עבה, מומלץ שבסיס המיטה יהיה נמוך יותר, ולהיפך, אם המזרון יחסית דק, שהבסיס יהיה גבוה יותר.
   
 • סוגי החומרים - ישנם מגוון סוגי מזרונים: מזרון קפיצים, מזרון לטקס, מזרון ספוג זיכרון, מזרון עם קפיצים מבודדים, מזרונים אורתופדיים ועוד. כדאי לבחור את המזרון לפי הצרכים שלכם.
   
 • עובי השכבות - מומלץ לבדוק את עובי השכבות, ואת הסוג שמהן עשויות השכבה העליונה והתחתונה.
   
 • מידות המזרון - בדקו את המידה הרצויה על פי גודל המיטה שברשותכם או שאתם מעוניינים לרכוש, ובהתאם לגודל החדר שלכם. בנוסף, שימו לב שהמזרון צריך להתאים לכם, במיוחד במידה ואתם גבוהים או נוהגים לישון על הבטן.
   
 • רמת אווריריות - סוג הבד הינו חשוב, שכן פתחי אוויר במזרון יכולים לנטרל עובש, לחות וריחות לא נעימים.
   
 • נוחות - מומלץ לשכב על המזרון בתנוחת שינה רגילה, כדי להרגיש אותו באמת ולהבין האם הוא נוח לכם, והאם מתאים לכם מזרון קשה, חצי קשה או רך.
   

 

בחירת מזרן עם חומרים איכותיים

(צילום: ShutterStock)
 

 

מה חשוב לדעת לפני שרוכשים מזרון?

קיימים מספר פרמטרים שכדאי לבדוק מראש, שכן המזרון אמור לשרת אתכם לטווח הארוך וכדאי להגיע מוכנים.

בדקו עם החנות האם ניתן לקבל תקופת ניסיון ולבדוק את המזרון, כדי להבין האם הוא מתאים לכם, במידה וכן מה אורך התקופה. כמו כן, תבררו האם במהלך תקופה זו ניתן להסיר את הניילון או לא.

מומלץ לבדוק את שנות האחריות שהחברה מעניקה. לרוב זה נע בין 10-15 שנים, ויש אפילו חברות שנותנות 20 שנה. ככל שיתנו לכם יותר שנים זה יותר טוב, ומעיד על מקצועיות ואמינות של החברה.

שימו לב למחיר המוצר, מזרון איכותי לא אמור להיות זול, אך השקעה זו אמורה להשתלם לכם בהמשך.

לפני שאתם רוכשים את המזרון, חשוב לייחס חשיבות רבה לכל הפרמטרים האלו, שכן הוא הוא ישמש אתכם לאורך זמן. מזרון איכותי יעניק לכם שינה מקסימלית ואיכות חיים טובה. לרכישה מומלץ לפנות לחנויות מקצועיות ואמינות שאתם יכולים לסמוך עליהם.


מעוניינים להתחדש במזרון? מצאו חנויות מזרונים מומלצות באזורכם:
 

חנויות מזרונים בתל אביב

חנויות מזרונים בחיפה

חנויות מזרונים בירושלים

חנויות מזרונים ברמת גן

חנויות מזרונים בהרצליה