בין אם זה ברגליים, בידיים או בפנים - הסרת שיער באופן יום יומי או שבועי יכולה להתיש ולגזול מאתנו זמן רב, במיוחד בימי הקיץ. בעקבות כך, אנחנו מחפשים את הדרך האידיאלית בה נוכל להפטר מהשיער לטווח הארוך וכמובן באופן היעיל והבטוח ביותר.  

קיימות כיום שיטות רבות להסרת השיער, כגון IPL, שיטת SHR, לייזר ועוד. שיטת טיפול להסרת שיער באמצעות IPL הינה מאוד פופולארית בקרב קוסמטיקאיות רבות, שכן לשיטה יש יתרונות רבים והיא יעילה מאוד לאנשים הסובלים משיער מיותר. כיצד מתבצע הטיפול וכמה זה יעלה לכם?

קארין יחיאל, קוסמטיקאית רפואית P.M.E, תסביר הכל על הסרת שיער בשיטת IPL. קארין היא בעלת קליניקה פרטית במודיעין ועוסקת בתחום הסרת השיער כעשור.

 

מה זה שיטת IPL להסרת שיער?

IPL הינה טכנולוגיה מתקדמת להסרת שיער. השימוש בטכנולוגיה מתבצע על ידי קרני אור בעלות ספקטרום רחב ואורכי גל שונים. קרני האור פוגעות במלנין הנמצא בשורש השערה, הן הורסות את תכונותיו של זקיק השערה, מחלישות אותה וגורמות לעיכוב בצמיחה החוזרת של השערה.

הסרת השיער ב-IPL הינו תהליך של סדרת טיפולים, כאשר כל טיפול נעשה במרווח של 6 שבועות ונמשך בין 10-12 טיפולים. את השינוי בשערה וקצב צמיחתה רואים כבר מהטיפול הראשון.

 

 

מה ההבדל בין הסרת שיער IPL ללייזר רגיל

(צילום: ShutterStock)

 

 

 

מהן היתרונות והחסרונות של הסרת שיער ב IPL?
 

היתרונות של הסרת שיער בIPL:

 • הסרת שיער בטכנולוגית IPL מהווה יתרון משמעותי, שכן היא עובדת על כל גווני העור. בנוסף, זו שיטה מאוד בטוחה ללא כוויות ולרוב גם ללא תופעות לוואי כלל.
 • היתרון בטכנולוגיה שאני עובדת איתה היא שניתן להיחשף לשמש יומיים לפני הטיפול ויומיים לאחריו, כך שהקיץ לא מפריע לתהליך.
 • הסרת השיער מאזור הפנים הינה ללא גילוח (לא בכל המכשירים).
 • הטיפול מאוד מהיר ולא עורך הרבה זמן.
 • ניתן לעשות את הסרת השיער בכל אזור בגוף במידה ויש התאמה.
 • הטיפול מתבצע ללא ספריי או ג׳ל, כך שהלקוח נשאר נקי ויכול להמשיך את סדר היום כרגיל.

   

החסרונות של הסרת שיער בIPL:

 • טכנולוגית קרן אור לא עובדת על צבע שיער בלונדיני ולבן.
   
 • ישנן תרופות מסוימות אשר נוטלים באופן קבוע, שלא ניתן לבצע איתן טיפולי הסרת שיער. למשל, רואקוטן (תרופה נגד אקנה) עד חצי שנה מתום הטיפול. כמו כן, כאשר המטופל סובל מדלקות פרקים כרוניות ומחלות שונות. בפגישת ייעוץ אני נותנת את כל המידע המלא ובודקת שקיימת התאמה לבצע את הטיפול.


 

מה ההבדל בין הסרת שיער בשיטת IPL להסרת שיער בלייזר?

מדובר על שתי טכנולוגיות מבוססות אור באורכי גל שונים. בטכנולוגית IPL, אנרגיית האור מתפזרת על אורכי גל שונים הפוגעים בזקיק השערה וקרן הלייזר פולטת אנרגיית חום ממוקדת לזקיק השערה.

שתי השיטות להסרת שיער נחשבות ליעילות והן מבטיחות תוצאות טובות לטווח ארוך, אך הסרת שיער ב- IPLנחשבת לשיטה פחות כואבת ובטוחה לשימוש בחודשי הקיץ.

בנוסף, בשתי השיטות קיימים מגוון מכשירים טובים, אך אני תמיד אומרת שהמכשיר זה לא הפרמטר הכי חשוב, הדבר הכי משמעותי הוא איך המטפלת עובדת ובאיזה שיטה. אני יכולה להבטיח שכל הלקוחות מקבלים אצלי טיפול מושקע, פרטני תוך קפידה על הפרטים הקטנים - כדי שנגיע למקסימום תוצאה.

 

 

הסרת שיער בשיטת IPL

(צילום: ShutterStock)

 

 

כיצד מתבצע טיפול IPL להסרת שיער?

במידה וזה לקוח/ה חדש/ה, תחילה אני מסבירה ומפרטת על המכשיר ותהליך הטיפול. בנוסף, ישנו שאלון להצהרת בריאות שהלקוח חייב למלא להשלמת בדיקת התאמה.

יום לפני הטיפול הלקוח צריך לגלח את האזור בו מבצעים את הסרת השיער וכשהוא מגיע אלי אני מבצעת את הטיפול על האזור, ללא ג׳ל או ספריי.

לאחר הטיפול מומלץ להימנע מספר שעות ממקלחת עם מים רותחים, סבון וקרמים שונים, כדי שלא ייווצר גירוי בעור.

 

 

הסרת שיער IPL

(צילום: ShutterStock)

 

 

כמה זמן אורך טיפול הסרת שיער בשיטת IPL?

הטיפול מאוד קצר. לדוגמה, הסרת שיער בבית שחי אורך כ-10 שניות לכל צד ועד גוף מלא שאורך כ-45 דקות.

בעקבות הטיפול הקצר, הלקוחות לעיתים מפנים כמה דקות במהלך זמן העבודה.

 

 

כמה עולה הסרת שיער בטכנולוגיית IPL?

כיום המחירים מאוד נוחים והיתרון המשמעותי הוא שניתן לשלם פר טיפול ולא להתחייב לסדרת טיפולים מראש.

לדוגמה: העלות לטיפול בבית השחי היא ₪60 עבור טיפול בודד וטיפול בבית השחי והמפשעות יחד יעלה ₪120 עבור טיפול בודד. כמו כן, הסרת שיער בבית השחי, במפשעות, ברגליים ובידיים יחד יעלה כ- ₪450 לטיפול בודד.
 

 

הקליניקה של קארין יחיאל

(צילום: באדיבות קארין יחיאל)

 

 

קארין יחיאל היא קוסמטיקאית רפואית P.M.E. כל המידע במאמר מטעמה בלבד.