בין אם אתם עובדים עצמאיים, שכירים או בעלי עסק - ככל הנראה אתם משלמים תשלומי מס גבוהים ומחפשים דרך להוזיל אותם. באמצעות תכנון מס תוכלו להגיע לרווחה כלכלית ולהקל על חבות המס שלכם. במאמר הבא תגלו את כל המידע על השיטות לתכנון מס באופן אפקטיבי ויעיל ביותר.

 

מה זה תכנון מס?

כאשר מבצעים תכנון מס משתמשים בחוקי מס קיימים, במטרה להפחית את חבות המס של עובדים עצמאיים, שכירים, תאגידים, בעלי חברות ועסקים קטנים וגדולים.

מתכנן המס בוחן באופן מדויק את תוצאות המס באופן חוקי. לאחר מכן, הוא בוחר באופציה עם חבות המס הנמוכה ביותר, כדי להקטין ככל הניתן את חבות המס של הנישום, בין אם זה עבור עסקה ספציפית או התנהלות כללית.

חשוב לציין, לכל נישום ניתנת הזכות לתכנן את תשלום המס שלו באופן יעיל וחסכוני כל עוד הוא לא חורג ממסגרת החוק.

 

מהן השיטות לתכנון מס בצורה אפקטיבית ויעילה?

כדי לתכנן את המס באופן יעיל כדאי להתייעץ עם גורם מקצועי, למשל, יועץ מס או רואה חשבון שיש לו ידע וניסיון במיסוי. איש המקצוע ילווה אתכם לאורך כל התהליך. בנוסף, כדי לתכנן באופן הטוב ביותר את תכנון המס יש להתחשב במספר פרמטרים:

 • סוגי העסקאות יתאימו באופן תקין לתכנון המס
 • יש לבצע מראש את ההליכים המשפטיים הרלוונטיים
 • הפועלות יהיו מבוססות על מסמכים ונתונים שיש להם הוכחה
 • יש לקחת בחשבון שינויי חקיקה ומיסוי
 • ניסוח החוזים יהיה באופן תקין
 • יש להקפיד על אופן התאגדות נכון
 • יש להתחשב בתכנון העתידי של היחיד או החברה, בכל הנוגע להפחתת חבות המס

 

תכנון מס אגרסיבי

 

 

תכנון מס אגרסיבי

תכנון מס אגרסיבי הוא מצב בו מגישים לפקיד השומה דוחות הכוללים סעיפים רבים, אשר מקשים עליו לאתר את חבות המס. לכן, הוא נחשב לחורג מגבולות תכנון המס.

כיוון שלא ניתן לדעת באופן מדויק מתי זהו מס אגרסיבי ומס לגיטימי, המציאו את המונח "מס אגרסיבי" כדי למזער שימוש רב באפשרויות הרבות הקיימות בתחום.

 

תכנון מס שבח

תכנון מס שבח הוא סוג של תכנון מס, הכולל שימוש באסטרטגיות להפחתת סכום המס המגיע על רווחים הנובעים מהשבחת נכסים. בדרך כלל, בעסקאות מקרקעין קיימים הרבה היבטי מיסוי, כגון, מס שבח, מס רכישה, מס רכוש, מס הכנסה והיטל השבחה.

תכנון יעיל ונכון של מס שבח ומס רכישה, יש לבצע לפני עסקת הרכישה או המכירה של הנדל"ן. שכן לעיתים אין אפשרות לתקן את השומה לאחר סגירת העסקה באופן סופי ואז עלולים להפסיד כסף רב.

ברוב המקרים, מוכרי הדירות שמעוניינים למכור את הדירות לקונים, אינם מודעים לחבות המס האישית שלהם ולזכויות והטבות המס המגיעות להם בעת ביצוע העסקה.

 

תכנון מס לשכירים

 

 

תכנון מס לשכירים

עובדים שכירים גם יכולים לקבל הקלות במס. ניתן לתכנן מראש את השכר השנתי הצפוי שהעובד אמור לקבל ואז להגיש למס הכנסה ולבקש החזר מס. ניתן לקבל זיכויים או החזרים עבור:

 • חופשת לידה
 • מעבר לעבודה חדשה
 • כאשר מקבלים דמי אבטלה מס' חודשים
 • ילד עם לקויות למידה שלומד בבית ספר לחינוך מיוחד
 • עבור תשלומים קיימים, למשל: תשלומי מזונות, הפקדות לקרן השתלמות, פנסיה, קופת גמל

 

כמה עולה תכנון מס?

כדי לבצע תכנון מס עליכם להשתמש בשירותיו של יועץ מס. המחיר משתנה בין כמות הפגישות ואם מדובר על יעוץ ראשוני בלבד או ייעוץ מס באופן שוטף.

לדוגמה, פעולה אחת של החזר מס תעלה בין 20-15% מסכום ההחזר. לעומת זאת, ליווי של יועץ מס למשך חודש יעלה בין 500-250 ₪. 

 

למחירון המלא של ייעוץ מס לחצו כאן >>

 

 

יועצי מס מומלצים לביצוע תכנון מס נכון ואפקטיבי

כדי למצוא יועץ מס מקצועי שיבצע עבורכם עבודה יעילה ומקצועית, מומלץ לקרוא חוות דעת על יועצי מס, כדי להיות בטוחים שאתם עושים את הבחירה הנכונה. תוכלו להיכנס לאינדקס של B144 למגוון יועצי מס.

 

מצאו יועצי מס באזורכם לצורך תכנון מס:
 

תכנון מס בתל אביב

תכנון מס בחיפה

תכנון מס בירושלים