מי לא רוצה לשמור על מראה יפה של כפות הרגליים בסנדלים הקיציים שלה? אם אין לך זמן ללכת למכון יופי או לפדיקוריסטית, למה שלא תנסי את המדריך המהיר שלנו לפדיקור ביתי? 
 

מה המוצרים הבסיסיים לפדיקור ביתי?

תזדקקי לפיילה גדולה, מספרי ציפורניים, פצירה, דוחק עור, "באף" (ספוג), מפרידי אצבעות, משייפת או מכשיר לשיוף עור, קרם כפות רגליים או קרם גוף, לק בסיס, לק צבעוני ולק שקוף כמובן. 

  1. ריכוך בהשריה: קחי קערה גדולה או פיילה שמתאימה לגודל כפות הרגליים שלך. מלאי בה מים חמימים והוסיפי סבון עשיר או מלחי אמבט והשרי את הרגליים כחמש עד 10 דקות במים, עד לריכוך הציפורניים והעור. 
  2. קיצוץ ושיוף: בעזרת מספרי ציפורניים טובים, קצצי את הציפורניים לאורך קצר ואז שייפי אותן לצורה עגולה ויפה. זו הצורה הבריאה ביותר לציפורן. בעזרת הדוחף – כלי שיש בכל ערכת מניקור – דוחפים את העור כלפי מעלה ואז משייפים את הציפורן בעזרת ספוג ("באף") וקוצצים את העור המיותר שהתרומם לאחר הדחיפה. למרות ששלב זה חושף יותר מהציפורן ונותן יותר מקום למריחת לק, רצוי לא להגזים ואסור כמובן לפצוע את העור. 
  3. הסרת העור הקשה: השתמשי באבן שיוף או משייפת מהסוג שמוכרים היום בכל בית מרקחת וברשתות הפארמה. אם המצב קשה במיוחד, יש חומר כימי שממיס את העור וגם אותו אפשר לקנות בבתי מרקחת ובמכוני מניקור. את החומר הזה מורחים על העור הקשה, ואז "סוגרים" את כף הרגל בניילון נצמד למשך כארבע דקות ושוטפים את הרגל. מסירים את העור שהתרכך והשתחרר, מייבשים את כף הרגל ואז משייפים, לפי הצורך. 
  4. החדרת לחות וריכוך העור: מסאז' טוב לכף הרגל עוד לא עשה רע לאף אחד. פנקי את עצמך עם קרם רגליים או קרם גוף טוב והעשירי את עור כף הרגל במסאז' עדין. 
  5. מריחת הלק: חשוב וכדאי מאוד להפריד בין הבהונות, אבל לא חייבים לקנות מפרידי אצבעות. אם אין לך כאלה, גלגלי מעט נייר טישו לרולים, שאותם תשחילי בין האצבעות כדי להפריד ביניהן. 
  6. מרחי שכבת בסיס ללק ואז שתי שכבות בצבע שבחרת ועוד שכבה שקופה. הקפידי להמתין לייבוש כל שכבה, לפני המריחה הבאה. לסיום, הימנעי מנעילת נעליים סגורות למשך כשעה לאחר הפדיקור.