אתם חושבים על הלבנת שיניים? הנה כמה דברים שכדאי לכם לדעת לפני שאתם מבצעים הלבנת שיניים וגם אחריה

מי מאיתנו לא רוצה חיוך מלא שיניים לבנות, צחות כמו פנינים מושלמות? הלבנת שיניים היא תעשייה ענקית שמקיפה יצרניות תרופות ותמרוקים, חברות הייטק למכשירי לייזר להלבנת שיניים, מרפאות שיניים ושינניות ואפילו רוקחים בודדים, שמייצרים משחות שיניים טבעיות להלבנת שיניים בבית המרקחת שלהם.

המציאות היא, שלמרות אלפי מודעות הפרסומת, הפוסטרים והסרטים שאנחנו נחשפים אליהם, שיניים לבנות לא יכולות להיות נחלת הכלל: צבע השיניים שלנו מוכתב בין השאר על ידי הדנ"א שלנו והוא עניין גנטי. רוב המודעות והפרסומות משתמשות יותר בפוטושופ תוכנת עיבוד תמונה מאשר בדוגמניות בעלות שיניים מושלמות.

אבל אנחנו לא כאן כדי לייאש אתכם: עד מידה מסוימת, כל אחד יכול לבצע הלבנת שיניים אפקטיבית ולהצעיר את המראה שלהן. מלבד טיפולים שמרניים כמו משחות וחומרי הלבנה ביתיים, אפשר גם לצפות את השיניים כסוג של "הלבנת שיניים", ואם ללכת ממש לקיצוניות - להחליף אותן בכלל.

הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לא להגיע למצב שבו השיניים שלכם חומות, אפורות או מוכתמות בצורה שאין לה תקנה. טיפים אלה יעזרו לכם גם לשמור לאורך זמן על שיניים שעברו הלבנה.

קפה, תה וסיגריות לא הולכים עם הלבנת שיניים

לא רוצים להגיע להלבנת שיניים רדיקלית? צמצמו את כמות הקפאין שאתם צורכים והפסיקו לעשן. זה בריא יותר באופן כללי, אבל גם יקטין את הסיכויים שלכם לחייך בחיוך חום, מאוזן לאוזן. באותה מידה צמצמו גם את כמות היין האדום שאתם שותים אם אתם מגלים שהוא מכתים את השיניים שלכם.

איכלו מאכלים פריכים

במקום לרוץ להלבנת שיניים, הקפידו שהן תהיינה נקיות ככל האפשר על ידי הברשה או אכילת מאכלים פריכים: איכלו תפוח בסוף הארוחה, פופקורן, גזר או סלרי בתור נשנוש. גם בריא וגם שומר על בריאות השיניים, דוחה את הצורך בהלבנת שיניים או מתחזק הלבנת שיניים שנעשתה לא מזמן.

מברשת שיניים והלבנת שיניים

החליפו את מברשת השיניים שלכם לעיתים קרובות חודשיים-שלושה הוא אורך חייה של מברשת שיניים ממוצעת. אם עברתם הלבנת שיניים או שאתם רוצים לשמור על שיניים בהירות והמליצו לכם על מברת חשמלית, הקפידו על החלפת ראשים בכל חודשיים עד שלושה.

הרגלי צחצוח

צחצוח שיניים אגרסיבי לא תורם לבריאות השן או למראה שלה. החזיקו את המברשת כמו שמחזיקים עפרון וצחצחו במברשת רכה, כדי לא לשפשף את האמאיל. חשיפת השכבות שמתחת לאמאיל השן גורמת למראה אפור או מוכהה ושולחת בטעות רבים להלבנת שיניים.