כיום, בעידן האינטרנט, נראה שאין צורך יותר בטיול מאורגן: מלונות אפשר להזמין ישירות, טיסות גם כן, ואפילו טיולים ניתן לקנות בהזמנה מראש באינטרנט. אבל האם זה מתאים לכל אחד? האם באמת תדעו למצוא את הטיול המקומי הטוב ביותר, ולאן, בכלל, תצאו לטייל? 

רבים מעדיפים כן לבחור באפשרות של טיול מאורגן כדי לנפוש בראש שקט ולהפקיד בידי איש מקצוע את ההחלטות התיאומים, ההסעות וכו' ביעד המבוקש.

טיפים לטיולים מאורגנים בחו"ל

1. משרדי נסיעות וטיולים מאורגנים

משרדי נסיעות יציעו לכם שפע של טיולים מאורגנים, שאותם הם קונים מסיטונאי תיירות. חלק מהטיולים המאורגנים כוללים כבר טיסות – בזמנים שמתאימים לטיולים עצמם – וחלק אינם כוללים טיסות. משרדי הנסיעות עשויים להקל עליכם גם אז ולמצוא את הטיסות הטובות ביותר, במחירים משתלמים יותר. בנוסף, סוכני משרדי נסיעות מכירים את בתי המלון האיכותיים לפי חוות הדעת של לקוחותיהם הקודמים, ועל בסיס כך מציעים לינה מתאימה בטיול המאורגן. כמו כן, הזמנת מקומות בטיסה ולפעמים גם המלצות על אקסטרות, הם דברים שכדאי להתיעץ עם משרד הנסיעות המכירים את היעד על בוריו.

אולי יעניין אותך: איך למצוא מלונות זולים בחו"ל?

 

2. המדריך בטיול מאורגן בחו"ל

היתרון הגדול של טיול מאורגן הוא כנראה המדריך המתלווה אליו מהארץ. המדריך מכיר את הטיול ונסע בו כבר – יכול להיות שהוא היה זה שבנה והכין את הטיול המאורגן. לעיתים הוא מכיר את המדריכים המקומיים ולרוב את בתי המלון במסלול. תפקידו הוא לוודא שכל חלקי הטיול המאורגן מתואמים, שהמדריכים המקומיים והאוטובוסים יהיו במקום וכמובן – שהקבוצה מרוצה, ושאיש לא מפריע לשני. מה גם שהוא יודע ממה להיזהר, אילו אטרקציות ביעד עדיפות ואילו פחות.

קחו בחשבון שהמדריך יכול להציע לכם איך למלא את הזמן הפנוי בטיול בחו"ל:

  • אילו אתרים כדאי לראות באחר צהריים פנוי
  • לאן כדאי לצאת לשופינג
  • מסעדות ופאבים מומלצים.
  • מדריכי טיולים מאורגנים טובים מכירים גם סיורים שונים שניתנים חינם על ידי מועצות מקומיות, ויכולים לחסוך לכם לא מעט כסף.

 

ישנם מדריכי טיולים מאורגנים טובים כל כך, שהם עצמם מנהלים 'רשימות תפוצה' משלהם, ויש מי שמצטרפים אליהם שוב לטיול מאורגן, רק בזכות אישיותם.

מדריך טיול מאורגן

(צילום: ShutterStock)

3. חבילת הכל כלול בטיול המאורגן

חלק מסיטונאי התיירות ומארגני הטיולים המאורגנים מציעים טיולי 'הכל כלול':

  • מלון + טיסה
  • ימים מלאים, שבהם מוצעות שתי ארוחות בכל יום – ארוחת בוקר במלון ועוד ארוחת ערב במלון או במסעדה
  • כניסות משולמות לכל אתרי התיירות שבמסלול
  • הסעות משדה התעופה למלון ומהמלון לאטרקציות השונות.
  • ועוד.

לפעמים כדאי לבחור בגרסת הטיול המלאה הזאת למשל במקרה שהטיול מתקיים בשיא עונת התיירות. בתקופה זו, התורים לאטרקציות והאתרים השונים ארוכים, המסעדות תהיינה מלאות והמחירים – בהתאם. במקרה של טיול מאורגן, הכל מוזמן מראש ולכן ברוב המקרים תימנעו מתורים ארוכים ומייגעים. 

בכל מקרה, שווה לבדוק היטב מה כלול ב"הכל כלול", כך שלא תהיינה אכזבות.