איתור רואה חשבון – מציאת רואה חשבון לפי שם או תחום עיסוק

אתרים שונים ברשת מאפשרים איתור רואה חשבון לפי פרמטרים שונים, כמו שם, מיקום ותחומי עיסוק. איתור רואה חשבון לפי מיקום ופרמטרים רבים אחרים אפשרי כמובן באתר שלנו – b144.co.il
אבל איתור רואה חשבון מהבחינה בטכנית הוא רק פן אחד של מציאת רואה חשבון לעסק שלך. בסופו של דבר מדובר לא רק באיתור רואה חשבון מבחינה פיזית – איפה הוא יושב או במה הוא או היא עוסקים – אלא באיתור רואה חשבון מתאים לך, לחברה שלך או לצרכים נקודתיים מסוימים. 

איתור רואה חשבון – מהם הפרמטרים שרצוי לבחון?

כשאנחנו מחפשים רואה חשבון, אחת השאלות היא "האם יהיה לו או לה זמן בשבילי". אם העסק שלנו הוא עסק גדול, יש להניח שנחפש משרד רואי חשבון גדול, שבו נהיה לקוחות מובילים. אבל איתור רואה חשבון לעסק אישי או עסק קטן הוא עניין אישי: ברוב המקרים נחפש רואה חשבון עצמאי או מישהו במשרד רואי חשבון קטן שיכיר אותנו אישית. איתור רואה חשבון כזה, יבטיח שתמיד תהיה לו או לה אוזן קשבת עבורנו והם יהיו ערים לצרכים שלנו. 
איתור רואה חשבון מתאים לעסק שלנו מצריך גם לתחקר אותו בשאלות שקשורות בתחום העיסוק שלנו: 
נכון שרואה החשבון לא חייב להיות מומחה באינסטלציה, הובלות או בניית אתרים ופרסום, אבל כדאי מאוד שיהיה לו נסיון בעסקים מהסוג של העסק שלנו: אם העסק שלנו קטן ובעל אופי עצמאי, חשוב שאיתור רואה חשבון ייעשה בכיוון הזה. אם אנחנו מעסיקים הרבה עובדים, איתור רואה חשבון צריך ללכת לכיוון של רואי חשבון לעסקים בינוניים או גדולים יותר. 
מה לגבי איתור רואה חשבון אד הוק, לצרכים מיוחדים?
זו שאלה מצוינת. לעיתים קרובות אנחנו צריכים לאתר רואה חשבון למטרה מסוימת, כמו הערכת שווי או בדיקת נאותות, דברים שקשורים בביטוח לאומי או בוררות וכד'. לא כל רואה חשבון – במיוחד רואי חשבון לעסקים קטנים – עוסקים בהכרח בתחומים אלה; מדובר בתחומים די ממוקדים שדורשים התמחות. 
איתור רואה חשבון שכזה, שמתמחה בתחום מסוים יכול להיעשות לעיתים קרובות דרך ובעזרת רואה החשבון הרגיל של החברה. ממש כשם שרופא שיניים כללי יציע להתיעץ עם אורתודונט או מנתח חניכיים, כך יכול וצריך למעשה רואה חשבון כללי לסייע לכם באיתור רואה חשבון אד הוק, לעניין מסוים.